Минзәлә
  • Рус Тат
  • Сабантуйлар күңелле үтсен!

    Татарстан Президенты Рөстәм Миңнеханов Сабантуй бәйрәмен үткәрү турында Указга кул куйды. Указ текстында җирле үзидарә органнары тәкъдимнәрен искә алып,Сабантуй бәйрәмнәрен авылларда,район үзәкләрендә (шул исәптән республика дәрәҗәсендәге шәhәрләрдә) 2014 елның 7-8 июнедә үткәрү каралган. * Яр Чаллыда Сабантуй 2014 елның 12 июненә билгеләнгән. * Казанда сука бәйрәме 2014 елның 21 июнендә...

    Татарстан Президенты Рөстәм Миңнеханов Сабантуй бәйрәмен үткәрү турында Указга кул куйды.

    Указ текстында җирле үзидарә органнары тәкъдимнәрен искә алып,Сабантуй бәйрәмнәрен авылларда,район үзәкләрендә (шул исәптән республика дәрәҗәсендәге шәhәрләрдә) 2014 елның 7-8 июнедә үткәрү каралган.

    * Яр Чаллыда Сабантуй 2014 елның 12 июненә билгеләнгән.

    * Казанда сука бәйрәме 2014 елның 21 июнендә үтәчәк.

    Татарстан Министрлар Кабинетына, җирле үзидарә органнары белән берлектә, бәйрәмне күрсәтелгән срокларда үткәрүне оештыру буручы йөкләнелгән.

    Президент Указында җирле үзидарә органнарына, предприятиеләргә, оешмаларга Сабантуйны үткәрүдә актив катнашырга hәм аны күрсәтелгән срокларда үткәрергә ярдәм итәргә кушыла.

    8 июньдә Урман чишмәсе аланы барлык минзәләлеләрне бәйрәмгә көтә. Авылларда түбәндәге көннәрдә һәм сәгатьләрдә үткәрелә:

    п/п

    Наименование СП

    Населенный пункт

    Проведение

    Дата

    время

    1

    Атряклинское СП

    Атрякле

    07.06

    10:00

    2

    Аюское СП

    Аю

    07.06

    10:00

    3

    Бикбуловское СП

    Бикбулово

    07.06

    13:00

    4

    Верхнетакерменское СП

    Подг.

    Такермень

    07.06

    16:00

    5

    им. Воровского СП

    Воровский с-з

    07.06

    10:00

    6

    Иркеняшское СП

    Иркеняш

    06.06

    17:00

    7

    Кадряковское СП

    Село Кадряково

    31.05

    10:00

    8

    Коноваловское СП

    Коноваловка

    Село Топасево

    01.06

    07.06

    12:00

    13:00

    9

    Кузембетьевское СП

    Кузембетьево

    06.06

    15:00

    10

    Наратлы-Кичуское СП

    Н-Кичу

    07.06

    15:00

    11

    Николаевское СП

    Николаевка

    06.06

    15:00

    12

    Новомазинское СП

    Д.Новое Мазино

    Приемка полей

    06.06

    17:00

    13

    Новомелькенское СП

    Нов.Мелькень

    07.06

    10:00

    14

    Подгорно-

    Байларское СП

    П.Байляр

    Деуково

    07.06

    07.06-

    14:00

    14:00-

    15

    Старомазинское СП

    Приемка полей

    06.06

    10:00

    16

    Староматвеевское СП

    Д.Калмурзино

    07.06

    17:00

    17

    Урусовское СП

    Урусово

    Тулубаево

    Гулюково

    06.06

    07.06

    08.06

    17:00

    17:00

    17:00

    18

    Юртовское СП

    Юртово

    Приемка полей

    06.06

    10:00

    19

    Юшадинское СП

    Юшады

    Петров день

    12.07

    18:00

    Иң мөһим һәм кызыклы язмаларны Татмедиа Telegram-каналында укыгыз


    Нравится
    Поделиться:
    Реклама
    Комментарии (0)
    Осталось символов: