Минзәлә

Минзәлә районы

18+
Рус Тат
2024 - год Семьи
Көн темасы

Минзәләдә инглиз теле иҗаты буенча «English Art Festival» зона конкурс-фестивале узды

Конкурста балалар бакчалары нәниләре һәм мәктәп укучылары катнашты.

(Дифиза Нуриева, «Минзәлә-информ»)

Конкурс ике номинациядә үткәрелде: «Вокаль әсәрне башкару» һәм «Шигъри әсәрне сәнгатьле сөйләү».

Катнашучыларның чыгышлары дүрт яшь төркеме буенча бәяләнде. Алар — мәктәпкәчә белем бирү оешмаларының өлкән һәм әзерлек төркемнәрендә тәрбияләнүчеләре (иҗади коллективлар һәм солистлар); гомуми белем бирү учреждениеләренең 1-4 сыйныф укучылары (иҗади коллективлар һәм солистлар); гомуми белем бирү учреждениеләренең 5-8 сыйныф укучылары (иҗади коллективлар һәм солистлар); 9-11 сыйныф укучылары (иҗади коллективлар һәм солистлар).

Конкурсның сайлап алу этабында 60 видеоэш каралды.

Иң яхшы эшләр гала-концертка чакырыла, анда аларны компетентлы жюри бәяли.

Гимназиянең актлар залында узган чарада түбәндәге нәтиҗәләр ясалды.

«Вокал әсәрен башкару» номинациясендә:

Группа «А» -дошкольники

ФИО

Наименование учреждения

Район

Исполнение

Статус

1

Султанова Алсылу Алмазовна

МБДОУ "Детский сад №2"

Актанышский

“May there always be sunshine”

Лауреат

2

коллектив

МБДОУ "Детский сад №2"

Актанышский

“If you happy”

II степени

3

Нурмухаметова Анира Рустемовна

МБДОУ "Детский сад №7 "Золотая рыбка"

Менделеевскиий

“Finger Family”

Сертификат

4

Хабетдинова Риана Риназовна

МБОУ "АСОШ №1" СП Казкеевския ДС"

Актанышский

“Rain, rain, go away”

III степени

5

Шакурова Марьям Рамилевна

МБДОУ "Новоалимовский ДС"

Актанышский

«Чунга Чанга» in English

I степени

6

Коллектив

МБДОУ "Д/с №6"

Актанышский

“Barbie girl”

Лауреат

7

Шарифуллина Алина Салаватовна

МБДОУ "Д/С №1"

Актанышский

“Five little ducks”

II степени

8

Аскарова Амина

МБДОУ "Д/С №11 "Шатлык"

Мензелинский

“The Magic Song”

III степени

 

«Шигъри әсәрне сәнгатьле сөйләү» номинациясендә.

Группа «А» - дошкольники

ФИО

Наименование учреждения

Район

Исполнение

Номинация

1

Гаянов Раяз Разинович

МБДОУ "Детский сад №2"

Актанышский

My Family

I степени

 

«Вокал әсәрен башкару» номинациясендә:

Группа «B» -1-4 классы

ФИО

Класс

Наименование учреждения

Район

Исполнение

Номинация

1

Минликаева Азиза Артуровна

3

МБОУ "СОШ №3"

Мензелинский

“On the ground”

II степени

2

Гарипова Наргиза Азатовна

4

МБОУ "Гимназия"

Мензелинский

“Heaven”

III степени

3

Music group of 3 form

10

3

МБОУ "Гимназия"

Мензелинский

Song “I am a music man”

I степени

 

Реклама

«Шигъри әсәрне сәнгатьле сөйләү» номинациясендә.

Группа «В» 1-4 классы

ФИО

Класс

Наименование учреждения

Район

Исполнение

Номинация

1

Габделхаков Ранель Риназович

3

МБОУ "СОШ №3"

Мензелинский

“Happiness”

II степени

2

Ахмеева Эльвира Фирдусовна

4

МБОУ "Большенуркеевская СОШ"

Сармановский

“I love my white shoes”

I степени

3

Фаррахов Амир, Харисов Фархат

4

МБОУ "Аюская ООШ"

Мензелинский

“Little Mouse”

лауреат

4

Шамсиев Адель Ленарович

Хисматуллина Иллария Ильназовна

4 и 1

МБОУ "Гимназия"

Мензелинский

Little mouse and Little Cat

лауреат

 

«Вокал әсәрен башкару» номинациясендә:

Группа «С» -5-8 классы

ФИО

Класс

Наименование учреждения

Район

Исполнение

Номинация

1

Галиев Камиль  Фиданович

8

МБОУ "Поисевская СОШ "

Актанышский

When we stand together

II степени

2

Сабирова Рузиля Мунировна

8

МБОУ "АСОШ №1"

Актанышский

Lego friends BFF

I степени

3

Климова Розалина Сергеевна

5

МБОУ "Верхнетакерменская ООШ"

Мензелинский

Everything at once

III степени

4

Махмутова Амина Винеровна

8

филиал МБОУ "Большенуркеевская СОШ" - Карашай-Сакловская ООШ"

Сармановский

Riptide

III степени

5

Гильманова Ралина Рамилевна, Шакурова Айзиля Айратовна

5

МБОУ "Кузембетьевская СОШ"

Мензелинский

Five little ducks

III степени

6

Сабирова Айзиряк Ренатовна

6

ГАОУ "ГГИ для ОД"

Актанышский

Alone

II степени

7

Габдуллина Розалия Регантовна

8

МБОУ "Кузкеевская СОШ "

Тукаевский

Snowman

Сертификат

 

 

«Шигъри әсәрне сәнгатьле сөйләү» номинациясендә.

Группа «С» - 5-8 классы

ФИО

Класс

Наименование учреждения

Район

Исполнение

Номинация

1

Хусаенов Альмир Илдарович

5

филиал МБОУ "Большенуркеевская СОШ" "Карашай-Сакловская ООШ"

Сармановский

Why I Smile

III степени

2

Валиева Дарина Рауфовна

8

МБОУ "Джалильская гимназия"

Сармановский

My heart’s in the Highlands Robert Burns

Сертификат

3

Нугаева Диляра Равилевна

6

МБОУ "Тлянче-Тамакская СОШ"

Тукаевский

Twilight

Лауреат

4

Полховская Камилла Руслановна, Шайхутдинова Елизавета Дмитриевна

8

МБОУ "СОШ №1"

Мензелинский

No time

Лауреат

5

Коллектив

8

МБОУ "СОШ с.Чубар Абдуллово"

Азнакаевский

Robin Hood

Сертификат

6

Джайнакова Дарья Тимуровна

5

МБОУ "СОШ №1"

Мензелинский

Leaves

II степени

7

Иванов Искандер Денисович

5

МБОУ «Гимназия»

Мензелинский

To Be or Not To Be

I степени

 

«Вокал әсәрен башкару» номинациясендә:

Группа «D» - 9-11 классы

ФИО

Класс

Наименование учреждения

Район

Исполнение

Номинация

1

Черемных Лиана Александровна

10

МБОУ "Мелекесская СОШ"

Тукаевский

Easy on me

II степени

2

Исхакова Айзиля

9

МБОУ “Гимназия”

Мензелинский

When will my life begin

III степени

3

Music group «Stars”

4

МБОУ "Гимназия"

Мензелинский

Song “Heal the World”

I степени

 

«Шигъри әсәрне сәнгатьле сөйләү» номинациясендә.

Группа «D» - 9 -11 классы

ФИО

Класс

Наименование учреждения

Район

Исполнение

Номинация

1

Зигангараева Лениза Мунировна

10

МБОУ Иж-Бобьинская СОШ

Агрызский

Freedom

I степени

2

Сафина Аделя Ренатовна

11

МБОУ "Лицей №23"

г.Казань, Ново-Савиновский район

Autumn

Сертификат

 

Следите за самым важным и интересным в Telegram-каналеТатмедиа


Оставляйте реакции

0

0

0

0

0

К сожалению, реакцию можно поставить не более одного раза :(
Мы работаем над улучшением нашего сервиса

Нет комментариев